סקירת עלויות פונדקאות מסביב לעולם

כל הליך פונדקאות מתחיל בחלום להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם, כאשר הליך זה בא לעזרתם של אלו שלא מצליחים להרות לבדם וצריכים אם פונדקאית שתישא את ילדם ברחמה. בשל מורכבות ההליך וההקרבה הנדרשת מהאם הפונדקאית, הליך הפונדקאות כרוך גם בהוצאה כספית לא קטנה, הן מבחינת התשלום הבסיסי לאם הפונדקאית והן מבחינת ההוצאות מסביב. במאמר זה תמצאו פרטים על עלות פונדקאות במספר מדינות מסביב לעולם וכן פרטים עיקריים לגבי הזכות לבצע הליך זה למי שאינו תושב באותה המדינה.

כמה עולה פונדקאות?

אז כמה עולה פונדקאות ברחבי העולם ואיך זה עומד ביחס לעלות בישראל?

ארה”ב – ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, באמת מאפשרת יותר גישה להליך הפונדקאות לאנשים מרחבי העולם. הליך הפונדקאות מאושר לא רק לתושבי ואזרחי ארצות הברית, אלא גם לזרים שמגיעים לעבור הליך זה. לא רק זאת, ארצות הברית היא בין היחידות שמתירה גם לזוגות חד מיניים לעבור את ההליך וכן לחד הוריים. כמה זה עולה? ובכן, התשלום על הפונדקאות עומד על כ-70,000 דולר, עלות הליך ההפריה החוץ גופית עומדת על כ-25,000 דולר וכן הוצאות נוספות שמוערכות בכ-20,000 דולר.

קנדה – גם קנדה פותחת את שעריה בפני זרים המבקשים לעבור הליך פונדקאות, כאשר במידה ודרושה גם תרומת ביצית, מתנים זאת הקנדים בתורמת ביצית נפרדת מהאם הפונדקאית. עלות הליך פונדקאות בקנדה עומד על כ-90,000 דולר.

אנגליה – באנגליה ישנו הליך פונדקאות פנימי בלבד, כלומר רק לתושבי המדינה ואינו מותר לאנשים זרים, כך שגם עניין המחיר לא רלוונטי כל כך.

אוקרינה – באוקרינה הליך הפונדקאות אסור על חד הוריים או חד מיניים ומותר רק לזוגות הטרוסקסואלים נשואים. התשלום על הפונדקאות עומד על 26,000 דולר ועלות ההפריה החוץ גופית עולה 8,500 דולר.

מקסיקו – מקסיקו חלוקה בקשר לנושא הפונדקאות, כך שתצטרכו לבחור באזור המתיר את ההליך. מעבר לכך, אין הגבלות מיוחדות נוספות. כמה עולה פונדקאות במקסיקו? כל ההליך כולו מוערך בכ-80,000 דולר, לרבות תרומת ביציות הנכללת בסכום זה.

כמה עולה פונדקאות בישראל?

איפה אנחנו עומדים ביחס לעולם? ובכן קודם כל, כדאי לציין שגם בישראל יש הגבלות בנוגע לזכאות לעבור הליך זה שכן אמנם לאחרונה התירו הליך זה לנשים רווקות אך הוא עדיים בבחינת אסור לזוגות חד מיניים, כך שאלה יאלצו לבחור בהליך באחת המדינות המתירות להם לעשות כן. המחיר של פונדקאות בישראל עומד על כ-165,000 אלף שקל שמהווה תשלום בסיסי וכן תשלומים נוספים המפורטים בחוק.

רוצים לדעת עוד על מחיר פונדקאות? השאירו פרטים ונשמח לייעץ לכם ללא כל התחייבות.