מכתבים מהורים

מיכל זוארץ, אשר הפכה לאם בפעם השנייה בזכות פונדקאית ישראלית וליווי ב’חיים חדשים’, מספרת- “ידעתי שקיימת אופציה של פונדקאות, אבל לא העליתי בדעתי שהיא יכולה להתבצע בישראל”, היא מספרת. “חשבתי שנצטרך לטוס לחו”ל, ובתור פריק קונטרול לא יכולתי להשלים עם המחשבה שאני מפקידה את הדבר הכי יקר בידי אישה זרה מעבר לים. הסכמתי להיחשף רק כדי שזוגות שמשתוקקים לילד יידעו שגם בארצנו זה אפשרי”. (מתוך הראיון שפורסם בידיעות)

הילה מירון, פונדקאית של מרכז “חיים חדשים”, מספרת- “אם התנור לא עובד אז שמים את העוגה בתנור של השכנה!” ככה הסברתי לילדים שלי כשהם שאלו אותי על פונדקאות. לפני 3 שנים עלתה בי המחשבה להפוך לאם פונדקאית.  ביררתי על הנושא והגעתי לתמר מ”חיים חדשים” – זו הייתה פשוט אהבה ממבט ראשון!   לי היה לי ברור שאני הולכת על זה. לבעלי היה חשוב לברר את ההיבטים ההלכתיים. אחרי שהוא קרא והבין שרבנים מתיחסים לזה כדבר חשוב וטוב אז הוא שמח ותמך.   הפעם הראשונה מול זוג שבשבילם זה ממש לא טריוויאלי להכנס להריון הייתה חוויה מטורפת! אהבה ענקית, חיבור מדהים – הרגשתי שהם חלק מהמשפחה שלי ואני שלהם. במהלך ההריון אני באופוריה מזה שנתנה לי הזכות לעשות את זה- זה לא מובן מאליו שמישהי יכולה לעזור למשפחה אחרת להביא ילדים לעולם, וידעתי שאני הולכת לעבור את החוויה הזו שוב.   היום, אני פונדקאית בפעם השנייה. המשפחה מקבלת, הסביבה מאוד סקרנית ומתעניינת אבל בעיקר מפרגנת ותומכת מאוד. אני באמת חושבת שנשים חייבות לעבור את זה – נתינה למישהו אחר, למישהו זר. כאישה זה מטורף בעיניי להתהלך בעולם ולחשוב שיש 2 זוגות שלנצח יברכו אותי.

רעות הראל, פונדקאית מדהימה של מרכז “חיים חדשים”, חולקת איתנו את החווייה שלה.

“פונדקאית. אני חושבת להיות אם פונדקאית”.
בדיוק היום לפני שנה העזתי להגיד לו את זה בקול רם…
והוא, שכבר רגיל להיסחף אחרי הרעיונות שלי הסתכל עלי ואמר:
“אוקיי, אני איתך. מה את יודעת על זה?”
“כלום” עניתי. “אני רק יודעת שזה מה שאני רוצה להיות”.
בדיוק שנה אחרי והנה אני. שבוע 20. אם נושאת לשני עוברים קטנים. בן ובת.
הילדים העתידיים של זוג מקסים שחיינו נקשרו בחייהם.
מודה על ההחלטה, על הדרך עד כה, על הדרך שעוד נעבור, על השותף המושלם שלי לחיים ועל השותפה שלי לחצי השני של החיים שלי.
על סיגל ותמר, “חיים חדשים”, שמלוות את התהליך בעדינות וברגישות.
תודה על האנרגיות הטובות שסובבות אותנו בתקופה הזאת, ההתרגשויות הגדולות והקטנות, החברויות, המילים והתגובות המפרגנות.
פשוט תודה.

קראו מה כתבו לנו ההורים היקרים שאיתם זכינו לעבוד. אנחנו התרגשנו!

“סיגל ותמר,

המילה חיים חדשים קיבלה משמעות חדשה מהרגע שפגשתי אתכן ואת האם הפונדקאית שלי. אפשר להגיד שהחיים התחלקו ללפני ואחרי, לחושך ולאור. ביום שהכרתי אתכן הצגתם לי עולם שבו ניתן להגשים את החולומות הכי עמוקים שלי, הצגתם עולם שהכל בר השגה ולכל בעיה יש פיתרון – הסתכלתי עליכן ותהיתי האם הריון, הורות, אימהות זה באמת כ”כ טריוויאלי? אני הכרתי עד כה עולם קצת שונה, עולם שמורכב ממאבקים, אכזבות, כישלונות – איך יכול להיות שהכל כ”כ פשוט, מדוע לא אמרו לי את זה בעבר? חייבת להודות שהייתי סקפטית, לא האמנתי אבל נתתי ללב שלי להוליך אותו בדרך שסללתן לי. ואכן צעד אחר צעד, משוכה אחר משוכה הכל עבר חלק: הסתכלתי לצדדים- האם אני בסרט? לא יכול להיות שהתהליך כה פשוט – אבל האמונה שלכן, האסרטיביות, התמיכה האין סופית העירה אותי בכל פעם מהחלום ונוכחתי לראות שכל הטוב הזה קיים אצלי. רציתי להיות אמא, רציתי משפחה ואתן, סיגל ותמר, הגשמתן לי את החלום הכי בסיסי. חיברתן ביני לבין אישה מדהימה: אישה בעלת יכולת נתינה ואהבה אין סופיים –זכיתי לתהליך שבו הרינו ממש בהפריה הראשונה, זכינו לתהליך של הריון תקין ולידה תקינה שבסופה קיבלנו את האוצר שלנו, את הילדה שכ”כ חיכינו לה. סיגל ותמר, אני לא מצליחה להגיד תודה, כי מה שעשיתן בשבילי ובשביל בעלי הרבה יותר גדול מזה. אתן המלאכיות הפרטיות שלנו, אתן השליחות של הקדוש ברוך הוא עלי אדמות – אתן “החסידה” שלנו. תמשיכו העבודה הקדושה שלכן, ותהפכו עוד זוגות למשפחה מורחבת ומאושרת, המשיכו לחבר נשמות בעולם….

תודה על הכל 🙂 בתיה

תמר וסיגל היקרות,

אחרי חודשים רבים של ציפייה והמתנה סוף סוף הגעתי לרגע בו אני יכולה להביט אחורה על כל התהליך שעברנו ולהיות אסירת תודה. אין ספק שבלעדיכן לא היינו כאן היום. כשהגעתי למשרדכן בפעם הראשונה הייתי לחוצה ודאוגה מכל התהליך. לא ידעתי למה לצפות וחששתי מחוסר הוודאות הכרוחה בתהליך כזה. מיד הסברתן, הרגעתן, הקשבתן ןנתתן לי את תחושת הביטחון לה הייתי זקוקה. מה שהוביל אותי בסופו של דבר לבטח בכן בתהליך כל כך עדין ומורכב הם האישיות הנעימה והמדהימה שלכן והתחושה כי אתן אלה שתמצאו לנו את הפונדקאית המתאימה והטובה ביותר. לו ידעתי כמה אני צודקת בתחושת אלה… בכשרון רב, מצאתן לי את הפונדקאית המושלמת. לא רק כי היא ילדה עבורי את ביתי ולכן תמיד תהיה מושלמת בעיני אלא גם בגלל ההתאמה המדהימה ביננו. לו היו עומדות בפני כל נשות העולם לא הייתי מצליחה לזהות בכזו תבונה את האישה שתדע ללוות אותי בתהליך ההיריון, שתהיה שותפה לתפיסת העולם שלי, שחברתה תהיה כה נעימה לי ושביחד נעבור את ההיריון בצורה כה נפלאה. מהרגע שחיברתן ביננו התהליך היה קל הרבה יותר. בכל פעם שהתקשרתן להתעניין במהלך ההיריון או לבדוק אם אנו זקוקים למשהו היו רק מחמאות. הליווי שלכן אותי ואת הפונדקאית במהלך ההירון עצמו והתהליך עד להשגת ההיריון היה משמעותי גם הוא והקל על ההתמודדות. בכל שאלה או בעיה ידעתי שאני תמיד יכולה לפנות אליכן והמענה יהיה מידי. אני לא יכולה לדמיין כיצד היינו יכולים לעבור את כל תהליך הפונדקאות בלעדיכן.

באהבה רבה ובתודה אינסופית, ממשפחתי החדשה, נועה

חיים חדשים…

אדם יכול לחיות חיים שלמים בלי להבין את משמעות צמד המילים “חיים חדשים”, לשמחתנו, היום גם אנחנו חיים את החיים החדשים, וסוף סוף אחרי שנים הפכנו מזוג למשפחה. בעזרתכן תמר וסיגל היקרות הגשמנו את חלומנו היקר מכל להיות הורים, אמא ואבא לאבירן ואלירז. בזכותכן הדרך להגשמת החלום הייתה פשוטה, מהירה ואף חוויתית. הכרתם לנו פונדקאית מסורה וסבלנית, אשה מדהימה שהתאימה לנו בצורה מושלמת. בזכות המקצועיות שלכן, האמינות, האכפתיות והתמיכה לכל אורך הדרך, תוך שנה וקצת הגשמנו את חלומנו והקמנו משפחה 🙂 אנו מודים לכן על שפתחתם לנו שער לחיים חדשים, על שהנחתם אותנו לאורך כל הדרך, על שצעדתם איתנו יד ביד לעבר המילים “אמא ואבא”, על שהפכתם דמעות של כאב לדמעות של אושר עילאי.

אסירי ת ו ד ה לנצח!

באהבה והערכה רבה על פועלכן המבורך, ליבי ואסי

סיגל ותמר האהובות,
10 שנים של טיפולי פריון קשים ומתסכלים הסתיימו כשהכרתי אתכן, בזכותכן תמר וסיגל נולדה לי ילדה וזכיתי סוף סוף לשמוע את המילה א מ א. תודה גדולה על המסע המופלא שעשינו ביחד, ולעולם לא נשכח שהייתן שם בשבילנו בכל רגע ורגע בכל התהליך עד הלידה ואחריה – ברגישות, אכפתיות, תשומת לב ומקצועיות שהפכו את הפונדקאות לחוויה רגשית מהממת שתלווה אותנו לעד. תודה על שהכרתן לנו פונדקאית מקסימה, מתוקה, רגישה, טובה ששמרה על הדבר היקר לנו מכל במסירות ואהבה . אנחנו שמחים שמשפחת “חיים חדשים” כל הזמן גדלה וצומחת וששתיכן כמו פיות טובות מגשימות חלומות לבני זוג והופכות אותם למאושרים באדם.
תודה ענקית, סיגל ומשה

הגענו לסיגל ותמר אחרי דרך ארוכה ומייגעת,
קיבלנו מענה מהיר מקצועי ומדוייק,
ליווי מקצועי וצמוד שלא הסתיים בהשגת הריון אלא במהלכו.
ליווי מדהים לפונדקאית הנדירה ששידכו לנו.
ממליצים בחום ואהבה, ש.י