לקראת הליך פונדקאות? במידה ותבחרו לבצע את הליך הפונדקאות בחו”ל, כדאי שתכירו את חובת הגיור

יצירת חיים חדשים זו זכות גדולה. עבור חלקנו הדרך למימוש הזכות הזו הינה באמצעות הליך פונדקאות. כיום האפשרות העומדת בפני זוגות ו/או הורים יחידניים הינה פונדקאות בישראל או פונדקאות בחו”ל.

יש לא מעט יתרונות לביצוע הליך הפונדקאות בישראל. אחד היתרונות להליך פונדקאות בארץ הינו שהילדים נולדים לאם פונדקאית יהודייה ולפיכך הם יהודים, בעוד שבהליך פונדקאות בחו”ל הילדים שנולדים אינם יהודים ונדרש גיורם עם שובם ארצה. במסגרת תהליך זה ישנם לא מעט קשיים שמערים בית הדין הרבני.

ההחלטה לפנות לאפיק פונדקאות הינה החלטה כבדת משקל וכדאי להתייחס לכל הפרמטרים הכלולים בה, כמו גם לנושא הגיור במידה ונשקלת אפשרות של ביצוע הליך הפונדקאות בחו”ל.

לרובינו חשוב כהורים שהילדים שלנו יהיו יהודים. בשנים האחרונות פורסמו לא מעט סיפורים ומקרים בהם הורים נתקלו בקשיים רבים ובמסע מפרך של שנים כשניסו לגייר את ילדיהם שנולדו לאחר הליך פונדקאות בחו”ל. במרבית המקרים אין בנמצא לתשובות מדוע ההליך כרוך בקשיים, וחלקם נותרים עם המון תקווה להמשך הדרך, אך בפועל השלמת תהליך הגיור לילדים שנולדו באמצעות הליך פונדקאות בחו”ל, הינה מסע מפרך, עבור זוגות בכלל ועבור הורים יחידניים בפרט.

באופן כללי, הליך גיור אינו הליך פשוט וניתן להימנע ממנו כאשר עוברים את הליך הפונדקאות בישראל. זוהי רק סיבה אחת מיני רבות מדוע כדאי לשקול בכובד ראש ביצוע הליך פונדקאות בישראל. תהליך פונדקאות כשלעצמו, גם ללא הצבת אתגרים נוספים בדרך, הינו מסע לעיתים מאתגר וארוך, הכרוך בטלטלות רגשיות וגם פיננסיות. ככל שיש לזוגות ו/או להורים יחידניים את האפשרות לוותר על חלק מהאתגרים, יש סיכוי שהדרך תהיה קלה יותר.

תהליך הפונדקאות הינו מסע של ממש, וכמו בכל מסע, ישנם גם אתגרים. הורים מיועדים שעומדים בקריטריונים ומתאימים להליך פונדקאות בארץ בהתאם לחוק הפונדקאות יכולים לחסוך מעצמם את האתגר של גיור ילדם עם שובם ארצה.

אנחנו נשמח ללוות אתכם במהלך המסע המרגש אל עבר ההורות באמצעות פונדקאות בארץ.