כמה עולה פונדקאות ברחבי העולם

הליך פונדקאות הוא הליך מורכב לכל עניין ודעה, כאשר מדובר בהליך בו זוג או אדם יחידני שמעוניינים להיות הורים אבל אינם יכולים לעשות זאת לבד, נעזרים בשירותיה של אם פונדקאית שנושאת את העובר בשבילם, כאשר בחלק מן המקרים נעשית גם תרומת ביצית של תורמת נוספת (לא האם הפונדקאית) או תרומת זרע לכן, הך טבעי שהעניין כרוך בהוצאות כספיות רבות. עם זאת, להליך פונדקאות מחיר משתנה במדינות שונות בעולם – הנה כמה דוגמאות לעלויות של הליך פונדקאות בעולם וכן קצת מידע על פירוט העלויות ועל מה בעצם אתם משלמים.

כמה עולה פונדקאות – יקר במערב זול במזרח

אם אנחנו עושים בדיקה ראשונית לגבי עלות פונדקאות, מיד נגלה כי במדינות צפון אמריקה מחיר הפונדקאות הוא יקר יותר ובמדינות אסיה, אפריקה וחלק ממדינות אירופה – המחיר נמוך באופן משמעותי ביחס למדינות כמו ארה”ב וקנדה. במדינות צפון אמריקה, המחיר נע איפשהו בין 70 ל-130 אלף דולר אמריקניים ואילו במדינות אסיה, אפריקה ואירופה, ההליך יכול להסתכם בעלות של כ-40 אלף דולר בלבד. אך כמובן ששום סכום הוא לא סופי, עד לסיום הליך הפונדקאות, כיוון שיש עלויות נלוות לעניין, כמו תשלום בגין ניתוח קיסרי במידה ועולה צורך בכך.

פירוט עלויות הליך פונדקאות

רוב הזוגות לא בדיוק יודעים בהתחלה על מה בדיוק משלמים בהליך הפונדקאות ובכדי לעזור לכם להבין קצת יותר טוב איך זה עובד, הנה הפירוט לפניכם:

תשלום לסוכנות – קודם כל צריך לשלם לסוכנות הפונדקאות, כדי שיתנו לכם גישה למאגר המועמדות שלהם לפונדקאות ולשם התחלת התהליך מולם. בהמשך תצטרכו לשלם דמי התחלת הטיפול בתהליך, שלרוב יכלול את עלות שאיבת הביצית, דגימת הזרע וכן הליך ההפריה.

תשלום לקליניקה –  זהו תשלום לאותו המקום שבו תעבור האם הפונדקאית את הבדיקות להן היא נדרשת, החל מהשלבים הראשונים של ההליך.

תשלום לאם הפונדקאית ולתורמת הביצית – תשלומים אלה הם בעצם התשלום האישי לאם הפונדקאית וכן לתורמת הביצית. זהו בעצם שכרן על תרומתן. כמובן שאתם לא משלמים להן הכל מראש, אך כן חשוב לדעת שתצטרכו לשלם את כל הסכום בבת אחת לחשבון צד שלישי שיטפל בכספים ויעביר לתורמת ולפונדקאית את תשלומיהן לפי לוח הזמנים שיקבע מראש ובהסכמת הצדדים כמובן. לתשלום הנקבע מראש יש גם תשלומים נלווים כמו הוצאות ביגוד ונסיעות.

תשלום לידה ובירוקרטיה – תשלום זה הוא עבור הלידה עצמה ורישום הילד, לרבות תעודת לידה.

זהו המידע ההתחלתי שכל זוג או הורה יחידני שרוצה לעבור הליך פונדקאות ברחבי העולם צריך לדעת. רוצים לדעת עוד? צרו קשר עם חיים חדשים ונשמח לעזור.