החלטתם על הליך פונדקאות? הנה עשרה דברים שחשוב לדעת.

החלטתם על הליך פונדקאות? הנה עשרה דברים שחשוב לדעת ולבחון רגע לפני שאתם יוצאים למסע המשמעותי בחייכם

ההחלטה על תהליך פונדקאות הינה משמעותית וכבדת משקל. בעשורים האחרונים ישנה עלייה בפנייה להליכי פונדקאות מצד זוגות רבים ואף הורים יחידניים. עבור חלק מההורים המיועדים, פונדקאות זוהי האפשרות הממשית האחרונה להגישם את חלום ההורות.

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, חשוב מאוד שתבחנו כמה פרמטרים חשובים:

 1. האם תבצעו פונדקאות בישראל או פונדקאות בחו”ל? לכל אחד מהאפיקים יש יתרונות וחסרונות וחשוב מאוד לבדוק את כולם בקפידה לפני שתקבלו החלטה הרת גורל.
 2. אם פונדקאית: חשוב לוודא כי האם הפונדקאית המיועדת מתאימה לצרכים שלכם, עומדת בכל הקריטריונים הרלוונטיים, ועברה את כל הבדיקות המתאימות, פיזיות ופסיכולוגיות.
 3. הליווי לאורך הדרך: תהליך הפונדקאות אינו פשוט. הליווי לאורך המסע, עבורכם ועבור האם הפונדקאית, הינו קריטי. בחרו בגוף מקצועי שאתם סומכים עליו ומאמינים בלב שלם שהוא המתאים ללוות אתכם במסע המשמעותי בחייכם.
 4. המלצות: לפני שאתם בוחרים בגורם שילווה אתכם, בקשו המלצות מהורים מיועדים ומאימהות פונדקאיות שעבדו בעבר עם אותו גוף מלווה.
 5. כימיה: פרמטר חשוב עד מאוד בתהליך כה עדין ורגיש שכולו מורכב מאנשים. אל תוותרו על כימיה! לא עם האנשים שילוו אתכם ולא עם האם הפונדקאית.
 6. מעקב היריון: חייב להתבצע על ידי רופא מומחה בתחום. וודאו מראש במי מדובר.
 7. לידה: אמנם עוד לא יצאתם לדרך, אך תיאום ציפיות הוא חשוב עד מאוד, במיוחד בנושא הלידה. אל תחששו לומר את כל מה שתרצו בהקשר של הלידה.
 8. הצד הפיננסי: בדקו מראש את כל העלויות וההוצאות והיערכו לכך בהתאם, על מנת שלא תמצאו את עצמכם במהלך התהליך מול שוקת שבורה.
 9. הצד המשפטי: ההסכם בין ההורים המיועדים לבין הפונדקאית חשוב מאוד להצלחת ההליך. ככל שההסכם יהיה יסודי, מקיף וכולל, נקודות החיכוך הפוטנציאליות לאורך הדרך יקטנו. אנו ב”חיים חדשים” מתמחות בהיבטים הבירוקרטיים של ההליך, ואנו נדאג לכם למענה מקיף בתחום זה.
 10. סבלנות, תקווה ואמונה: הצטיידו באלו, ובכמויות גדולות, משום שאלו משמעותיים מאוד בתוך המסע שלכם להיות הורים. אל תפסיקו להאמין לרגע אחד שהרגע המיוחל שלכם יגיע, אך זכרו כי אתם יוצאים למסע ארוך ומורכב, וסבלנות היא מילת המפתח.
 11. תחושות נוחות וביטחון: אלו הכרחיים במשך התהליך כולו. סמכו ובטחו כי אתם בידיים טובות. אנחנו ב”חיים חדשים” נמצאים כאן בשביל ללוות אתכם ולהגשים עבורכם את חלום ההורות. בכוונתנו לעשות כל שביכולתנו על מנת לספק לכם תחושת נוחות ובטחון לאורך כל הדרך.

נשמח ללוות גם אתכם במסע של חייכם אל עבר ההורות.