הבדלים עיקריים בין פונדקאית נשואה לרווקה

לאור הגדרת הליך הפונדקאות כחוקי בישראל, נראה שבשנים האחרונות זוגות רבים חשוכי ילדים פונים לסוכנויות שונות על מנת שאלה תעזורנה להם למצוא אם פונדקאית פוטנציאלית. אולם, עם הגידול בפנייה להליך זה, חשוב לציין כי מדובר בהליך מאתגר, מרגש, מורכב ולא פעם כזה שגם כרוך בהוצאות כספיות גדולות ולכן רצוי שתגיעו מוכנים אליו. במאמר זה נפרט מהו הליך הפונדקאות ומהם ההבדלים העיקריים הקיימים בין פונדקאית נשואה לפונדקאית רווקה.

הליך הפונדקאות

משמעות המילה פונדקאות היא נשיאת עובר על ידי אישה עד לרגע לידת התינוק. לאחר מכן, מוסרת האישה את הוולד לזוג ההורים המיועדים. ישנם 2 סוגים מקובלים של פונדקאות: פונדקאות מלאה – הפונדקאית רק נושאת את העובר כאשר הוא מוחדר אליה באמצעות תהליך הפריה חוץ גופית, ופונדקאות חלקית – כאשר יש קשר גנטי בין התינוק לאם הפונדקאית. החוק בישראל אוסר על האם הפונדקאית להיות קרובת משפחה או בעלת קשר גנטי לעובר. מכאן, שבישראל מותרת רק פונדקאות מלאה.

איסורים

החוק בישראל מטיל כמה מגבלות המקשות על התהליך: כך למשל, רק זוגות דו מיניים נשואים רשאים להתחיל את פרוצדורת הפונדקאות וזאת רק לאחר קבלת אישור מוועדה רפואית מטעם משרד הבריאות. הגבלה נוספת כרוכה בכך שהזרע חייב להיות קשור לאב הביולוגי וזאת בניגוד לתרומת ביציות. בנוסף, קיימות הגבלות הלכתיות בכל הקשור לפונדקאית נשואה, למשל, תינוקה עלול להיחשב כממזר. אך בשנים האחרונות, נראה כי גם אנשי הדת החלו לעודד תהליכי פונדקאות על ידי נשים נשואות מהסיבה שהם עוזרים לזוגות חשוכי ילדים לקיים את מצוות פרו ורבו. בנוסף, הם התירו גם לנשים רווקות לשמש כאימהות פונדקאיות כך שניתן לראות התקדמות גם בתחום זה.

הבדלים בין פונדקאית נשואה לפונדקאית רווקה

זוגות רבים יכולים לבחור בין אם פונדקאית רווקה, לאם פונדקאית נשואה. אך ישנם כמה הבדלים בין אפשרויות אלה שחשוב שתדעו: ראשית, פונדקאית נשואה בהשוואה לפונדקאית רווקה, איננה נאלצת להתמודד לבדה עם הקשיים הפיזיים והרגשיים של ההיריון – בן זוגה תומך בה לאורך כל הדרך. כתוצאה מכך, הזוג יכול להיות שליו לאורך כל התהליך כי הוא מודע לכך שיש מי שדואג ומלווה אותה. שנית, המניע הכלכלי לתהליך משתלם הרבה יותר לנשים רווקות – הוא עשוי לכלכל אותן זמן רב בניגוד לנשים נשואות. שלישית, לפונדקאית רווקה יש זמן פנוי רב יותר והיא איננה נדרשת להתרוצצויות רבות וסידורים רבים במהלך היום בדומה לפונדקאית נשואה.

גם את רוצה לשמש אם פונדקאית לזוגות חשוכי ילדים? אנחנו מבטיחים לך ליווי מקצועי ועוטף לאורך כל הדרך. לפרטים לחצי כאן.